طرح ویژه پلیس برای برخورد با ماموران قلابی

رئیس پلیس آگاهی فراجا از اجرای اولین مرحله طرح مقابله با سارقان مامورنما خبر داد.

سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات این طرح گفت: در راستای کنترل و کاهش سرقت‌های تحت پوشش مأمور، طرحی با موضوع مقابله با سارقان مامورنما در تیرماه سال با استفاده از کلیه امکانات و حداکثر توان رده‌های پلیس آگاهی در سطح استان‌های هدف به مرحله اجرا درآمد که در نتیجه اجرای آن ۳۱ سارق که تحت پوشش مامور اقدام به زورگیری، سرقت و اخاذی از مردم کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. ۵۱ درصد این افراد سابقه‌دار و ۴۹ درصد آنان نیز فاقد سابقه بودند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی فراجا، افراد دستگیر شده در جریان بازجویی‌ها و تحقیقات اولیه انجام شده به ۲۲ فقره سرقت تحت پوشش مامور اعتراف کردند.

قنبری درباره استان‌های دارای بیشترین آمار دستگیری و کشفیات نیز گفت:‌به ترتیب فرماندهی انتظامی استان البرز، تهران بزرگ، استان آذربایجان‌غربی و فرماندهی ویژه شرق استان تهران دارای بیشترین موارد دستگیری بودند.

وی در همین راستا به مردم هشدار داد که در مواجهه با افرادی که خود را مأمور دستگاه‌های مختلف معرفی می‌کنند، حتما کارت شناسایی را درخواست کرده و از ورود افراد فاقد کارت شناسایی به داخل منازل پرهیز کنند. شهروندان باید توجه داشته باشند چنانچه فرد یا افرادی حتی با پوشیدن لباس پلیس به آنان مراجعه کردند، حتما از این افراد نیز کارت شناسایی دریافت و رویت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.