ابراز تاسف معاون وزیر صمت از توقف واگذاری تراکتور به کشاورزان

ابراز تاسف معاون وزیر صمت از توقف واگذاری تراکتور به کشاورزان
رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور با اظهار تاسف از توقف واگذاری تراکتور به کشاورزان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات ما به استناد مکاتبه ای از جهادکشاورزی، اخیرا کشاورزان برای تحویل تراکتور به تراکتورسازی معرفی نمی شوند که این موضوع مثبتی برای کشاورزی کشور محسوب نمی شود.
عباس تابش در دیدار با مدیران شرکت صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز افزود: از اول دی ماه به دلیل بلاتکلیف بودن قیمت تراکتور عملا سازمان های جهادکشاورزی کشاورزان را برای دریافت تسهیلات خرید تراکتور به بانک های عامل معرفی نمی کنند.
وی ادامه داد: با دستور وزرای صمت و کشاورزی و تعامل فی مابین، حل این معضل جزو اولویت های ما قرار داشته و امیدواریم تا پایان سال مشکل معرفی کشاورزان برای دریافت تسهیلات از بانک حل و فصل شود.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه قیمت گذاری تراکتور مشمول مصوبه تنظیم بازار شده است، گفت: بدین ترتیب کشاورزان از بلاتکلیفی خارج می شوند.
وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، تراکتور جزو اقلام مشمول قیمت گذاری بوده و شرکت تراکتورسازی مکلف است قبل از فروش، قیمت مصوب را از این ستاد دریافت کند.
وی با بیان اینکه تعیین قیمت منوط به کارشناسی سازمان حمایت و مصوبه ستاد تنظیم بازار خواهد بود، تصریح کرد: در قیمت گذاری دستوری بدون بررسی مستندات مالی تصمیم گیری می شود، اما در قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار، تمامی مستندات و بهای تمام شده کالا احصا، سود متعارف محاسبه و قیمت نهایی اعلام می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در عین حال با تاکید بر اینکه بر اساس قانون، ماشین آلات کشاورزی باید به بهای تمام شده فروخته شود،گفت : قیمت گذاری تراکتور نیز بر اساس ضوابط صورتهای مالی حسابرسی شده صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه امروز موضوعاتی مانند تامین لاستیک و تسهیل فرایند دسترسی کشاورزان برای ماشین آلات کشاورزی نظیر تراکتور در اولویت قرار دارد، افزود: راهکارهایی برای تامین لاستیک تراکتور ۱۵۰۰ و راه اندازی مکانیسم تحویل تراکتور به کشاورزان اتخاذ شده است و به زودی عملیاتی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.