چهار علت اول مرگ مردان ایرانی

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با اشاره به چهار علت اول مرگ در مردان، بیماری قلبی را با ۴۰.۵ درصد در صدر این عوامل ذکر کرد.

محمداسماعیل مطلق افزود: سرطان با ۱۵.۲ درصد، حوادث غیرعمدی با ۱۴.۲ درصد و بیماری‌های تنفسی با ۷.۲ درصد به ترتیب دیگر علل مرگ و میر مردان ایرانی هستند.

وی افزود: از هر چهار مردی که مشکل سلامتی دارد، سه نفر به مراکز بهداشتی، درمانی مراجعه نمی‌کنند.
وی اظهار داشت: بیماری قلبی، سرطان، اضافه وزن، مصرف مواد دخانی و مواد مخدر و الکل مهمترین عوامل تاثیرگذار در سلامتی و بیماری مردان هستند و یکی از مهمترین عوامل سلامتی مردان، برنامه غذایی سالم است.
مطلق ادامه داد: گزارش‌ها نشان می‌دهد امید به زندگی در هنگام تولد برای زنان بیشتر از مردان بوده و شکاف امید به زندگی بین مردان و زنان افزایش یافته است.
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اظهار داشت: خطرات فیزیکی، شیمیایی و شغلی سلامت مردان را بیشتر تهدید می‌کند و مردان هنگام بیماری کمتر به پزشک مراجعه کرده و زنان بیشتر از خدمات بهداشتی استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت امسال برنامه‌های خاصی برای سلامت مردان پیش‌بینی کرده است که با همکاری مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری اجرا خواهد شد.
مطلق گفت: یکی از این اقدامات، طراحی خدمات بهداشتی متناسب با ساعت کار مردان است و ایجاد بانک اطلاعاتی سلامت مردان در هر شهر و استان نیز از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.
هفته اول اسفند هفته ملی سلامت مردان نامگذاری شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.