از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز سفر‌های زیارتی به سوریه خبر داد.

رشیدیان افزود: روند اعزام زائران به سوریه طی دو سال گذشته بدلیل بحران کرونا متوقف شده بود که با مجوز‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و بهبود شرایط سوریه و از سرگیری سفر‌های زیارتی سایر کشورها، طی توافق با سوریه این سفر زیارتی از امروز آغاز شد.
وی توضیح داد: در سفر چندی قبل به سوریه و توافق با مسوولان ذیربط این کشور مقرر شد که سالانه یکصد هزار زائر ایرانی برای زیارت حرم‌های مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) اعزام شوند. رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: ثبت نام آزمایشی از هفته گذشته آغاز شد و سه گروه ۲۵ نفره نیز به صورت آزمایشی نام نویسی شدند که نخستین گروه ۲۵ نفره از این زائران دیروز یکشنبه دوازدهم دی ماه عازم شدند.

به گفته رشیدیان بسته‌های زیارتی سوریه و زیارت حرم مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) در قالب سفر‌های سه و چهار شب اقامت با قیمت‌های ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۹ میلیون و ۹۰۰هزار تومان ارائه شده است.
وی بیان کرد: با توجه به تلاقی اعزام زایران به سوریه و سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، زایران در مراسمی که به همین مناسبت در سوریه برگزار می‌شود نیز حضور می‌یابند و از این فرصت معنوی بهره می‌گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.