درخواست ساماندهی اتوبان کسائی تبریز

معاون استاندار تبریز از دادستان خواست به موضوع ساماندهی اتوبان کسائی تبریز ورود کند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی بر ضرورت تسریع در ساماندهی بزرگراه شهید کسائی تبریز تاکید کرد .

جواد رحمتی در جلسه کمیته ایمنی راههای استان با انتقاد شدید از ناهماهنگی برخی از سازمان های ذیربط در قبال ارتقای ایمنی کنارگذر جنوبی تبریز گفت: متاسفانه ناهماهنگی موجود بین شهرداری و اداره کل راهداری باعث شده است در دوسال گذشته طرح توسعه بزرگراه شهید کسائی همچنان بلاتکلیف بماند.

وی با اشاره به اینکه این امر عملا ترک فعل است افزود: دادستان تبریز باید به عنوان مدعی العموم با ورود به این موضوع، علیه افراد خاطی اعلام جرم کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آمار بالای تردد در کنارگذر شهید کسایی جنوبی تبریز می طلبد که برای جلوگیری از تصادفات و حوادث جاده ای، ساماندهی این بزرگراه برای ارتقای ایمنی اجرائی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی نیز گفت: این اداره کل اقدامات لازم در مورد ساماندهی لاین جنوبی این کنارگذر را انجام داده، اما اقدامات مربوط به لاین شمالی که مسئولیت آن بر عهده شهرداری بود به رغم گذشت دوسال همچنان انجام نشده است.

اروجعلی علیزاده افزود: این کنارگذر شهر تبریز با ۲۲ ورودی و خروجی شرایط بسیار نامناسبی داردکه اقدامات فوری برای ارتقاء ایمنی این بزرگراه ضروری است.

آزادراه شهید کسایی یا کنارگذر جنوبی تبریز به طول ۱۹ کیلومتر در جنوب شهر تبریز واقع شده که در امتداد مرز جنوبی این شهر، جنوب شرقی تبریز را به جنوب غربی آن متصل می‌کند و بخش مهمی از تصادفات منجر به فوت شهر تبریز مربوط به این کنارگذر است.

بر اساس آمارها حدود سه درصد کل تصادفات جاده ای آذربایجان شرقی در کنارگذر جنوبی تبریز روی میدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.