چگونه جرم گوش را تمیز کنیم؟

متخصص گوش، حلق و بینی گفت: برای بر طرف کردن انسداد ناشی از جرم گوش حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و از درمان خودسرانه خودداری کنید.

به گزارش مشرق، نیکزاد فرشچیان متخصص گوش، حلق و بینی اظهار کرد: آلودگی‌های محیطی، عرق، چربی و اجسام خارجی که در گوش هست در مجموع سبب ایجاد جرم گوش می‌کنند. وی ادامه داد: این جرم گوش در افرادی که تنگی کانال و یا ناهنجاری‌های آنتامیک دارند سبب انسداد کانال گوش می‌شوند و به دلیل درد آن اقدام به دست‌کاری می‌کنند. این متخصص گوش، حلق و بینی تصریح کرد: هرگز نباید خودتان سعی کنید که جرم گوش را از بین ببرید، چرا که باعث آسیب جدی به گوش شما می‌شود و منجر به عفونت یا کاهش شنوایی خواهد شد.فرشچیان خاطرنشان کرد: برای بر طرف کردن انسداد ناشی از جرم گوش حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و از درمان خودسرانه خودداری کنید تا بیمار از لحاظ سلامت کانال گوشت و بیماری‌های زمینه‌ای بررسی شود.

وی اضافه کرد: جرم گوش اگر در گوش زیاد باشد می‌تواند سبب آسیب دیدن گوش و بافت‌های آن شود.

فرشچیان گفت: بسته شدن مجاری گوش توسط جرم می‌تواند علائمی داشته باشد که عبارتند از خارش، درد، عفونت، احساس انسداد در گوش و وز وز کردن گوش و در صورتی که درمان این جرم توسط پزشک انجام شود هیچگونه عوارضی برای بیمار ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.