تولید خودروی برقی ۲نفره با قابلیت طی ۱۴۰ کیلومتر در هر شارژ

رنو به عنوان بخشی از برنامه Z.E. در سال۲۰۰۹ میلادی یک وسیله نقلیه برقی کوچک ۲ نفره برای تردد شهری را طراحی کرده بود اکنون «موبالایز»(Mobilize)، زیر مجموعه این شرکت در «پاریس موتورشو۲۰۲۲» مدل آپدیت شده این خودرو را نمایش می دهد.

 

تولید خودروی برقی ۲نفره با قابلیت طی ۱۴۰ کیلومتر در هر شارژ

مدل آپدیت شده «دو» (Duo) نام دارد و یک خودروی برقی است که احتمالا تا پایان ۲۰۲۳ میلادی در بازار ارائه می شود. بیشترین سرعت آن  ۴۵ کیلومتر برساعت است و در برخی کشورها می توان بدون گواهینامه رانندگی و از سن ۱۴ سالگی استفاده کرده است. نسخه دیگری از این خودرو با حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر برساعت نیز ساخته می شود که البته استفاده از آن نیازمند گواهینامه است.

بدنه این خودروی چهار چرخ از پنل های پلی پروپیلن است. همچنین شرکت تصمیم دارد بیش از ۵۰ درصد موادی که برای ساخت خودرو به کار می برد را از مواد بازیافتی تامین کند. علاوه بر آن خودرو طوری طراحی شده تا ۹۵ درصد آن پس از ساخت بازیافت شود.

تولید خودروی برقی ۲نفره با قابلیت طی ۱۴۰ کیلومتر در هر شارژ

طول خودروی مذکور ۲.۴۳، عرض آن ۱.۳ و ارتفاع آن ۱.۴۶ متر است. بنابراین می تواند به راحتی در فضاهای کوچک آن را پارک کرد. در کنار این موارد خودرو دو در بزرگ دارد که به سمت بالا باز می شوند.

هربار شارژ این خودرو برای طی مسافت ۱۴۰ کیلومتر کافی است.

اتومبیل برقی «دو» به عنوان یک تاکسی اشتراکی طراحی شده اما رانندگان به طور شخصی می توانند آن را کرایه کنند. همچنین مدیران ناوگان هایی از این خودرو می توانند از راه دور به داده های وسیله های نقلیه دسترسی داده باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.