همکاری ترانزیتی ارس و قازان

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مجید کیانی ظهر چهارشنبه در دیدار با هیأت اقتصادی و تجاری جمهوری تاتارستان که به میزبانی استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مزیت‌های منطقه آزاد ارس در بخش ترانزیت است و برای تبادل تجاری در مسیر ایران، قفقاز و اوراسیا می‌توان از ظرفیت ارس نهایت بهره را برد.

وی افزود: از آنجا که تاتارستان خواهان ثبت شرکت حمل و نقل بین‌المللی برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی ایران است، منطقه آزاد ارس آمادگی لازم برای ثبت این شرکت در منطقه را دارد.

استفاده از فرصت‌های ارس برای سرمایه‌گذاری، دعوت از رئیس‌جمهور تاتارستان برای سفر به منطقه و همکاری در زمینه تولید خودرو مشترک و شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر مواردی بود که توسط رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این دیدار طرح شد.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار رفت‌وآمد هیأت‌های اقتصادی و تجاری را زمینه‌ساز ارتقای روابط دوجانبه برشمرد و با تشریح برخی از ظرفیت‌های مهم استان در حوزه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: آذربایجان‌شرقی یکی از مسیرهای مطمئن ترانزیتی در محور شمال به جنوب و شرق به غرب است و به‌واسطه ظرفیت‌هایی چون منطقه آزاد ارس، منطقه ویژه اقتصادی سهلان و گمرکات مرکزی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک و مستقل بخش خصوصی به شمار می‌رود.

1 نظر
  1. علیرضا مدبری می گوید

    خیلی جالب و مهم بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.