اختصاص سهمیه تبریز از مسکن ملی به شهرهای جدید

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با ثبت‌نام طرح جهش مسکن دولت در ماه‌های گذشته، متأسفانه سهمیه تبریز دوباره به سمت شهرهای جدید اطراف سوق پیدا کرد که نگرانی‌هایی ایجاد می‌کند.
فریدون بابایی‌اقدم درباره علت اصلی برگزاری سومین نشست مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها اظهار کرد: علت اصلی پیشنهاد برگزاری سومین نشست در تبریز تقارن یکی از سیاست های مهم دولت در حوزه مسکن تحت عنوان قانون جهش تولید مسکن است که در جلسات مختلف شورا مطرح شده است.
وی افزود: از چنین سیاست‌های کلان ملی می‌توان به عنوان یک ظرفیت برای رفع مسایل و مشکلات شهری بهره‌مند شد با اینکه در مسکن مهر هم می توانست این موضوع مطرح شده و از بروز حاشیه‌نشینی جدید پیشگیری شود.

 

ساختماتهای مسکن مهر در شب که چراغهای شهر و خانه ها روشن است
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: مسکن مهر با این نیت که با تولید مسکن به کمبود آن در دهک‌های پایین جامعه پاسخ دهد و در بخشی دیگر در خصوص بدمسکنی نیز حرکتی صورت گیرد، طراحی و اجرا شد اما در اکثر استان‌ها که شهرهای جدید داشتند تولید مسکن مکان‌یابی شد و به لحاظ کمبود و کیفیت مسکن سهمیه شهر تبریز به شهر جدید سهند اختصاص داده شد.
وی ادامه داد: تجربه نشان داد هرکسی در شهر جدید سهند اقدام به خرید مسکن کرده بود با فروش مسکن خود دوباره به بافت فرسوده و حاشیه نشین تبریز بازگشت.
بابایی‌اقدم بیان کرد: قانون جهش تولید برای پاسخ به این دغدغه در ماده ۱۲ عنوان کرده است که اراضی مدنظر برای احداث مسکن در داخل شهر و محدوده‌های چسبیده به بافت فرسوده و حاشیه‌نشین مکان‌یابی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.