تبریز، نقطه آرمانی مردم منطقه است

وزیر کشور:
تبریز، نقطه آرمانی مردم منطقه است
وزیر کشور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی، با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی این استان، گفت: آذربایجان و تبریز به عنوان نقطه آرمانی برای مردم منطقه محسوب می‌شود و این استان باید محور صادرات، صنعت، معنویت و فرهنگ برای کشورهای همسایه باشد.

وحیدی تأکید کرد: برای رسیدن به این هدف باید مدیران استان در این راستا حرکت کنند؛ خوشبختانه استانداری آذربایجان شرقی حرکت‌های بسیار مفید و تاثیرگذاری در این مسیر آغاز کرده است که باید تداوم داشته و تقویت شود تا همواره آذربایجان را در اوج مشاهده کنیم.

دکتر وحیدی با تأکید بر اینکه این منطقه در ابعاد مختلف نباید رتبه‌ای پایین‌تر از سوم در میان استان‌ها داشته باشد، افزود: با توجه به قابلیت‌های آذربایجان و موقعیت خاص آن در منطقه، مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا اگر رتبه‌های پایینی برای این استان ثبت شده است، به سرعت ارتقا یافته و جایگاه واقعی خود را بازیابد.

وزیر کشور از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان آذربایجان شرقی خواست تا با خلاقیت و ابتکار عمل خود زمینه‌های رشد و توسعه را فراهم کرده و از دل بستن به تهران و اعتبارات محدود مالی آن اجتناب کنند؛ چون با توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی استان، توان توسعه در منطقه بسیار وسیع است.

دکتر وحیدی جلب و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و خارجی را لازمه توسعه آذربایجان برشمرد و با تاکید بر اینکه امکانات و منابع مالی دولت بسیار محدود بوده و به هیچ عنوان کفاف توسعه شتابان را نمی‌کند، یادآور شد: بر همین اساس جذب این سرمایه‌ها و نیز همکاری و جذب منابع مالی بانکی باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت سیزدهم و وزارت کشور هر آن‌چه در توان دارد برای توسعه استان‌ها به کار می بندد و در این جهت بسیاری از اختیارات مرکز به استانداری‌ها و دستگاه‌های استانی تفویض شده است، گفت: دستگاه‌های استانی اگر کمبود و یا ایرادهایی در این حوزه دارند، باید جمع‌بندی کرده و به وزارت کشور ارسال کنند تا زمینه‌های رفع مشکلات از مرکز فراهم شود و ما در این زمینه به سرعت وارد عمل خواهیم شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.