«معلولان» پاسخی از مجلسی‌ها نگرفتند!

اعتراض به حذف معلولان در ردیف بودجه 1402

روز گذشته جمعی از معلولان در اعتراض به حذف ردیف بودجه قانون معلولان در بودجه سال آینده مقابل مجلس تجمع کردند اما حتی یک نماینده مجلس نیز در جمع آنها حاضر نشد.
به گزارش خبرنگار گروه آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، آمارها نشان می‌دهند بیش از یک میلیون و ۴۱۴ هزار معلول به طور رسمی در کشور وجود دارند، از این میان ۵۱۸ هزار نفر دچار معلولیت شدید و ۲۱۷ هزار نفرنیز دارای معلولیت خیلی شدید دارند که هر کدام از آن‌ها نیازمند خدمات خاص و ویژه‌تری نسبت به دیگر گروه‌های جامعه هستند.

در این بین گروهی از این طیف از جامعه، روز گذشته در اعتراض به اقدام دولت مبنی بر حذف ردیف بودجه قانون معلولان در بودجه سال آینده مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند و خواستار بازگشت این ردیف به بودجه سال آینده کشور شدند اما براساس اظهارات برخی از این افراد حاضر در تجمع حتی یک نماینده مجلس نیز در جمع آن‌ها حضور نیافته است و با این حال این تجمع بدون پاسخ پایان یافته است.

امضای صدها معلول برای نادیده گرفتن معلولان در ردیف بودجه

همین جمع روزهای گذشته با ایجاد یک پویش در سامانه مردمی فارس من که حالا تعداد امضاهای آن از هزار امضا نیز عبور کرده است، خواستار توجه بیشتر مجلس و دولت به افراد دارای معلولیت شدند.

در این پویش آمده است که: «مشکلات معیشتی ،بیکاری، هزینه های درمانی و توانبخشی تنها بخشی از مشکلات این عزیزان است. هر چند که در طول سال‌های گذشته، قوانین زیادی برای تسهیل در امور مربوط به معلولان تصویب شده است اما اجرایی نشدن این قوانین باعث شده است که از انبوه مشکلات کاسته نشود.»

مدیر این پویش در ادامه نوشت: «سهم ناچیز سازمان بهزیستی از بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۲ که زیر نیم درصد می‌باشد و زیان انباشته‌ای که مراکز توانبخشی و مراقبتی معلولان در این سالها داشته‌اند، زنگ خطر را به صدا درآورده و اگر اصلاحات اساسی در ردیف بودجه سازمان بهزیستی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ رخ ندهد بسیاری از مراکز مجبور به تعطیلی خواهند شد. ما امضاکنندگان این کمپین از نمایندگان محترم مجلس و تمامی مسئولان دلسوز خواهشمندیم ضمن توجه ویژه به نیازها و مشکلات افراد دارای معلولیت، با اجرای کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان موجبات بهبود وضعیت اقتصادی مراکز را فراهم آورده تا این مراکز بیش از پیش بتوانند به رسالت خود که ارائه خدمات با کیفیت به مددجویان سازمان بهزیستی است، عمل کنند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.