حامیان فلسطین مقابل کاخ سفید اعتصاب غذا کردند

روزنامه گاردین دیشب (۶ آذر) نوشت که فعالان چپگرا به همراه سینتیا نیکسون از بازیگران هالیوود، در یک کنفرانس خبری در مقابل کاخ سفید از آرمان های فلسطین حمایت و عملکرد رئیس جمهوری آمریکا و مقام های ارشد دولت او را محکوم کردند.

اعتصاب کنندگان، دولت بایدن را به دلیل فراهم کردن امکان بمباران و تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی که به گفته وزارت بهداشت غزه منجر به کشته شدن نزدیک به ۱۵ هزار نفر از جمله افزون بر ۶ هزار کودک شده است، مورد انتقاد قرار دادند.

این اعتصاب غذا در بحبوحه گزارش‌ هایی از افزایش اختلاف در دولت بایدن در مورد حمایت وی از حمله اسرائیل با وجود افزایش تلفات غیرنظامیان، آوارگی تعداد زیادی از ساکنان نوار غزه و کمبود غذا، سوخت و آب انجام می شود.

این کنش، جدیدترین مورد از سلسله اعتراض های گروه های چپ – که برخی از آنان حتی یهودی بوده اند – در برابر کاخ سفید و کنگره است.

در جریان این اعتراض ها، اسرائیل به انجام “نسل کشی” در غزه متهم شده و انفعال دولت بایدن و حمایت آشکار آن از تل آویو محکوم شده است.

دیروز و به دنبال پایان آتش ‌بس موقت چهار روزه میان اسرائیل و حماس، قطر به عنوان یکی ازکشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل آویو برای تمدید آتش بس به مدت ۴۸ ساعت حاصل شده است.

جنبش حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش‌بس بشردوستانه موقت برای ۲ روز دیگر بر اساس همان شروط آتش‌بس قبلی به توافق رسیده است.

پیشتر صدها معترض در نیویورک با آمدن به خیابان‌ ها خواستار آتش‌ بس دائم در غزه و پایان حمایت نظامی دولت بایدن از رژیم صهیونیستی شدند و به گفته پلیس، پل منهتن را به مدت ۲ ساعت مسدود کردند.

گزارش ها حاکی است معترضان با مشت های گره کرده شعار می دادند “بگذارید غزه زنده بماند” و برخی نیز بر روی پیراهن هایشان شعار “همین حالا آتش بس کنید” نوشته بودند.

روزنامه واشنگتن پست پریروز (۵ آذر) گزارش داده بود که جنگ غزه به بزرگترین بحران در سیاست خارجی دوران ریاست‌ جمهوری بایدن تبدیل شده و اختلاف‌ها در کاخ سفید تا حدی پیش رفته که در روزهای اخیر تعدادی از کارکنان دولت خواستار ملاقات با مشاوران ارشد رئیس‌ جمهوری آمریکا شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.