سخنگوی کمیسیون تلفیق: ارز ترجیحی حذف نشده است

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به “توزیع عادلانه ارز 4200 تومانی” تاکید کرد: این ارز حذف نشده بلکه با مصوبه مجلس، اگر دولت بخواهد ارز ترجیحی را حذف کند باید مابه التفاوت آن را به صورت کالابرگ الکترونیکی به مردم پرداخت کند.
رحیم زارع در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حذف شدن ارز ترجیحی در مجلس تصویب شده است؟ گفت: خیر، مجلس چنین مصوبه ای نداشته و این ارز حذف نشده است، بلکه بر اساس مصوبه امروز صبح مجلس این اختیار به دولت داده شده تا به تشخیص خود این ارز را حفظ یا حذف کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: اگر دولت بخواهد ارز ترجیحی را در سال ۱۴۰۱ حذف کند، بر اساس مصوبه مجلس، موظف است مابه التفاوت آن‌ را از طریق کالابرگ الکترونیک به مردم اختصاص دهد؛ به نحوی که قیمت کالاهای اساسی و دارو به نرخ شهریور ۱۴۰۰ به دست مردم برسد.
رئیس مجلس شورای اسلامي هم گفت: مجلس موضوع اختصاص یارانه به کالا‌های اساسی را حذف نکرده است، بلکه تاکید دارد ثبات در قیمت کالا‌های اساسی به صورت کالابرگ باشد.
محمدباقر قالیباف در نشست علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش مرتبط با ارز ترجیحی در لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، گفت: پیشنهادی که امروز درباره ارز ترجیحی مطرح شد، مربوط به کالاهایی که از خارج تهیه می‌شود، نیست. موضوع این است کالاهای اساسی خانواده‌ها افزایش قیمت نداشته باشد.
رئیس مجلس افزود: باید کالای اساسی ثبات قیمت داشته باشد، این برای مجلس مهم است که هر روز قیمت‌ها بی‌دلیل بالا نرود وگرنه افزایش قیمت‌ها در بازار جهانی موضوعی روشن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.