تودیع و معارفه رئیس امور شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی

وهب متقی نیا روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در اقتصاد تورمی افزایش نرخ بهره کار درستی به شمار        می رود، ادامه داد: اما این موضوع باید در بخش کشاورزی که با تولید امنیت غذایی همراه است، نگرش متفاوتی می طلبد تا تولید کننده متضرر نشود.

وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور بانک کشاورزی را به سمت ارایه تسهیلات خرد سوق می دهد، یادآور شد: این امر اجتناب ناپذیر است اما باید توجه داشت که بسیاری از مشتریان بانک کشاورزی جزو اقشار آسیب پذیر به شمار می روند که زندگی خود را با همین تسهیلات پایین در حد 10 تا 50 میلیون تومان می چرخانند که البته ارایه چنین تسهیلاتی و تامین زندگی مشتریان جزو ماموریت های اصلی بانک محسوب می شود.

متقی نیا ارایه تسهیلات مالی سهل تر و بدون سخت گیری های معمول و با کمترین تضامین را جزو رویکردهای محوری بانک کشاورزی برشمرد و گفت: مشتریان این مجموعه بانکی جزو خوش حساب ها هستند و بر همین اساس باید از اعمال سخت گیری ها در این رابطه پرهیز کرد.

وی کاهش مراجعات به بانک را یکی از اولویت های اصلی بانک کشاورزی اعلام و اضافه کرد: این بانک با هدف آسان سازی خدمات، قصد دارد تسهیلات زیر 200 میلیون تومان را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی به مشتریان خود پرداخت کند.

متقی نیا افزود: بر همین اساس مقدمات و برنامه ریزی های زیرساختی برای ارایه تسهیلات یاد شده به انجام رسیده است و به زودی دستورالعمل این طرح به تمام بانک های کشور ابلاغ خواهد شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر درگیر مسایل حوزه فناوری این طرح هستیم که با قطعی و نهایی شدن آن تا پایان سالجاری، از ابتدای سال آینده در چند شعب به صورت آزمایشی و پس از 2 تا سه ماه و موفقیت آمیز شدن طرح، در تمام شعب اجرایی می شود.

متقی نیا توجه به تجهیز منابع مالی را از دیگر سیاست های اولویت دار بانک کشاورزی بیان کرد و افزود: مطالبه تامین مالی از سوی کشاورزان جزو خواسته های به حق آنهاست این به این معنی است که تا می توانیم در مسیر تجهیز منابع حرکت کنیم.

وی تعیین تکلیف طرح های راکد و رها شده را از دیگر رویکردهای بانک کشاورزی خواند.

در این مراسم جواد صمدی به عنوان رییس جدید شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات هفت ساله جواد محمودی در این سمت قدردانی شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.